majoweNabożeństwo Majowe
W maju oddajemy Maryi cześć i należną chwałę poprzez nabożeństwa majowe.Matka Boża ciągle się o nas troszczy, ochrania, wstawia się za nami do Boga oraz wyprasza potrzebne łaski i dary. Darzy bezgraniczną miłością, która nie ma granic! Ona jest wspaniałym wzorem miłości i posłuszeństwa.

czerwcoweNabożeństwo Czerwcowe
Czerwiec poświęcony jest Jezusowi Chrystusowi, którego właśnie w tym czasie czcimy w sposób szczególny w nabożeństwach dedykowanych Jego Najświętszemu Sercu. Nabożeństwo czerwcowe składa się z adoracji Najświętszego Sakramentu oraz Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

rozancoweNabożeństwo różańcowe
Październik jest miesiącem poświęconym modlitwie różańcowej. We wszystkich katolickich kościołach gromadzą się wtedy wierni na wspólną modlitwę różańcową.

roratyRoraty
W czasie całego Adwentu, odprawiane są Roraty. Są to Msze święte ku czci Najświętszej Maryi Panny, odprawiane bardzo wczesnym rankiem. Ich nazwa pochodzi od słów łacińskiej pieśni- „Rorate caeli desuper” („Spuśćcie rosę, niebiosa”).
Roraty w Dębowie we wtorek, czwartek i piątek. W Dębionku poniedziałek i środę.

drogakrzyzowaDroga Krzyżowa
W piątki Wielkiego Postu adorujemy Chrystusa w Jego drodze na Golgotę. Tradycja odtwarzania Drogi Krzyżowej wywodzi się z Jerozolimy, nazwę tego nabożeństwa wprowadził w 1458 roku jeden z pielgrzymów do Ziemi Świętej - W. Wey. W Polsce Drogę Krzyżową zaczęto odprawiać w XVI wieku.

dk1Gorzkie Żale
„Gorzkie żale” odmawiamy w niedziele Wielkiego Postu. Nabożeństwo to pojawiło się w XVIII wieku, i do dziś zachowało się staropolskie jego brzmienie.W śpiewanych pieśniach rozważamy mękę i śmierć Pana Jezusa oraz cierpienia Jego Matki, która wiernie towarzyszyła Mu podczas Drogi Krzyżowej.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa w łączności ze Mszą św.
Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek w łączności ze Mszą św.
Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP – pierwsza sobota miesiąca w łączności ze Mszą św.
Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa – pierwszy piątek miesiąca w łączności ze Mszą św.

sobota: w Dębowie godz. 17:00
niedziela: w Dębionku godz.   8:30
  w Dębowie godz. 10:00
  w Dębowie godz. 11:30
w dni powszednie w Dębowie godz. 17:00
  w Dębionku (środa) godz. 16:00

Biuro Parafialne znajduje się na plebanii.
Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku po wieczornej mszy św.
Sprawy pogrzebowe i wezwania do chorych przyjmowane są o każdej porze dnia.

Pielgrzymka do Torunia

torun18. października br. miała miejsce pielgrzymka do Sanktuarium pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Zmierzając do świątyni przeszliśmy przez Bramę Miłosierdzia. Przed wejściem powitała nas i pozdrowiła postać św. Jana Pawła II.
W czasie pobytu w świątyni uczestniliśmy w Eucharystii sprawowanej przez ks. Waldemara Karawczaka - proboszcza dębowskiej parafii. Msza św. sprawowana była przy głównym ołtarzu Sanktuarium z Ostatnią Wieczerzą, umieszczonym w prezbiterium - wiernej replice watykańskiej kaplicy św. Jana Pawła II. W miejscu tym znajduje się tabernakulum, plafon przdstawiający Chrystusa Zmartwychwstałego, figury ewangelistów, relikwia św. Jana Pawła II oraz obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Na ozdobnym klęczniku obecny jest też tam sam Jan Paweł II.
W kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu z obrazem Pana Jesusa Miłosiernego, odmówiliśmy Koronkę do Mołosierdzia Bożego.
Cała świątynia zachwyca wyjątkowym pięknem wnętrza, ozdobionego witrażami polskich świętych, figurami świętych, obrazami, freskami i mozaikami. Pobyt w Sanktuarium skłania do refleksji i modlitwy, stanowiąc zarazem cenną lekcję historii i patriotyzmu.
Opuszczając Sanktuarium żegnamy się z figurą św. Piotra Apostoła łowiącego ryby. Po drodze mijamy pierwszego władcę Polski - Mieszka I i Dobrawę.
Jest też pomnik idącej Świętej Rodziny przed którym widnieje odzwierciedlający nasze pragnienie napis: "ŚWIĘTA RODZINO WSPIERAJ NASZE RODZINY".

00001.JPG 00002.JPG 00003.JPG 00004.JPG 00005.JPG 00006.JPG 00007.JPG 00008.JPG 00009.JPG 00010.JPG 00011.JPG 00012.JPG 00013.JPG 00014.JPG