majoweNabożeństwo Majowe
W maju oddajemy Maryi cześć i należną chwałę poprzez nabożeństwa majowe.Matka Boża ciągle się o nas troszczy, ochrania, wstawia się za nami do Boga oraz wyprasza potrzebne łaski i dary. Darzy bezgraniczną miłością, która nie ma granic! Ona jest wspaniałym wzorem miłości i posłuszeństwa.

czerwcoweNabożeństwo Czerwcowe
Czerwiec poświęcony jest Jezusowi Chrystusowi, którego właśnie w tym czasie czcimy w sposób szczególny w nabożeństwach dedykowanych Jego Najświętszemu Sercu. Nabożeństwo czerwcowe składa się z adoracji Najświętszego Sakramentu oraz Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

rozancoweNabożeństwo różańcowe
Październik jest miesiącem poświęconym modlitwie różańcowej. We wszystkich katolickich kościołach gromadzą się wtedy wierni na wspólną modlitwę różańcową.

roratyRoraty
W czasie całego Adwentu, odprawiane są Roraty. Są to Msze święte ku czci Najświętszej Maryi Panny, odprawiane bardzo wczesnym rankiem. Ich nazwa pochodzi od słów łacińskiej pieśni- „Rorate caeli desuper” („Spuśćcie rosę, niebiosa”).
Roraty w Dębowie we wtorek, czwartek i piątek. W Dębionku poniedziałek i środę.

drogakrzyzowaDroga Krzyżowa
W piątki Wielkiego Postu adorujemy Chrystusa w Jego drodze na Golgotę. Tradycja odtwarzania Drogi Krzyżowej wywodzi się z Jerozolimy, nazwę tego nabożeństwa wprowadził w 1458 roku jeden z pielgrzymów do Ziemi Świętej - W. Wey. W Polsce Drogę Krzyżową zaczęto odprawiać w XVI wieku.

dk1Gorzkie Żale
„Gorzkie żale” odmawiamy w niedziele Wielkiego Postu. Nabożeństwo to pojawiło się w XVIII wieku, i do dziś zachowało się staropolskie jego brzmienie.W śpiewanych pieśniach rozważamy mękę i śmierć Pana Jezusa oraz cierpienia Jego Matki, która wiernie towarzyszyła Mu podczas Drogi Krzyżowej.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa w łączności ze Mszą św.
Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek w łączności ze Mszą św.
Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP – pierwsza sobota miesiąca w łączności ze Mszą św.
Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa – pierwszy piątek miesiąca w łączności ze Mszą św.

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU
29.11.2020 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski.
    Na każdej Mszy św. święcimy opłatki wigilijne i błogosławimy świece.
    Można nabywać w zakrystii czy w biurze parafialnym.

2. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana.
    Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów.
    Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do uroczystości Narodzenia
    Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem
    i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem
    adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne
    zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.

3. Roraty we wtorek i czwartek o godz. 17:00, w Dębionku  w środę o godz. 16:00.

4. W tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota m-ca.
    Do chorych udaję się w piątek od godz. 9:00 tylko na telefoniczne zgłoszenia, bądź ustne
    potwierdzenia w zakrystii.

5. Na progu Adwentu serdecznie zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty.
    W niedzielę 6-tego grudnia wspominamy Świętego Mikołaja Biskupa. Tradycyjnie obdarujemy
    prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja usposobi
    nas także do szerokiego otwarcia oczu i serc na dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się
    ich wyparli. Niech oprócz wielu podarunków nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich
    intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego świętego.
    W pierwszą sobotę w modlitwach polecajmy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się
    Jej Niepokalanemu Sercu.

6. Wszystkim dziękuję za jakąkolwiek pracę, pomoc, życzliwość i ofiarność na rzecz parafii i plebanii.
    Dziękuję za wieniec adwentowy, za dekorację i zmianę obrusów.
    Solenizantom i Jubilatom składam najlepsze życzenia...
    Zdrowego i bezpiecznego tygodnia.
    Miłej niedzieli.
    Wszystkim Szczęść Boże.