I Niedziela Wielkiego Postu
18.02.2018 r.

1. W najbliższym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:
      • Dzisiaj po mszy św. o godz. 17.00 Gorzkie Żale w Dębowie.
        W Dębionku w niedzielę o godz. 8.15.
      • W środę o godz. 15.00 Droga Krzyżowa w Dębionku.
      • W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
      • W czwartek święto Katedry św. Piotra.
      • W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
        Droga Krzyżowa po mszy św. o godz. 17.00.
      • W przyszłą niedzielę po mszach św. zbieramy ofiary do puszek na
        Misyjne Dzieło Pomocy „Ad gentes”.
      • W przyszła niedzielę wysłuchamy podczas mszy św. świadectwa Rycerzy Kolumba.
      • W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale w Dębowie po mszy św. o godz. 10.00

2. Od III niedzieli Wielkiego Postu rekolekcje wielkopostne.

3. Wszystkim solenizantom oraz jubilatom składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.

4. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na cele remontowe. Zebraliśmy 1880 zł.
    Na hospicja w Środę Popielcową zebraliśmy 900 zł.

5. Polecam Przewodnik Katolicki.

6. Do czwartku będzie mnie zastępował Ks. Mariusz Jankowski.
    Do środy biuro parafialne nieczynne.

Wniebowzięcie N M Panny

wniebowziecienmpPrawda o Wniebowzięciu Matki Bożej stanowi dogmat naszej wiary, choć formalnie ogłoszony stosunkowo niedawno - przez papieża Piusa XII 1 listopada 1950 r. w konstytucji apostolskiej Munificentissimus Deus:

"...powagą Pana naszego Jezusa Chrystusa, świętych Apostołów Piotra i Pawła i Naszą, ogłaszamy, orzekamy i określamy jako dogmat objawiony przez Boga: że Niepokalana Matka Boga, Maryja zawsze Dziewica, po zakończeniu ziemskiego życia z duszą i ciałem została wzięta do chwały niebieskiej"(Breviarium fidei VI, 105)
Wniebowzięcie Maryi Orzeczenie to papież wypowiedział uroczyście w bazylice św. Piotra w obecności prawie 1600 biskupów i niezliczonych tłumów wiernych. Oparł je nie tylko na innym dogmacie, że kiedy przemawia uroczyście jako wikariusz Jezusa Chrystusa na ziemi w sprawach prawd wiary i obyczajów, jest nieomylny; mógł je wygłosić także dlatego, że prawda ta była od dawna w Kościele uznawana. Papież ją tylko przypomniał, swoim najwyższym autorytetem potwierdził i usankcjonował.