NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO
10.01.2021 r.
 chrzest4

1. Chrzest Chrystusa także jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu
    ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela,
    objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha świętego, który
    przychodzi, by objawić Boga światu.
    Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego.

2. Dzisiaj II niedziela m-ca, wszystkim Ofiarodawcom składam podziękowanie – Bóg zapłać.

3. W tym tygodniu odwiedziny duszpasterskie (kolęda).

4. Pod chórem gazety.
    W środę nowenna do MBNP, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i
    opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

6. Wszystkim dziękuję za pomoc, życzliwość, otwarte domy, gościnę, ofiarność podczas
    wspólnej modlitwy w domach z racji „kolędy”.
    Zdrowego i bezpiecznego tygodnia.
    Miłej niedzieli.
    Wszystkim Szczęść Boże.

Ks. proboszcz
                                                                                          Krzysztof Wiśniewski

Tajemnice Fatimskie - 100 lat objawień Maryi

FatimaMatka Boża podczas objawień w 1917 roku przekazała trojgu pastuszkom trzy tajemnice, zwane tajemnicami fatimskimi. Poniżej przedstawiamy ich treść spisaną przez siostrę Łucję.

Pierwsza część Tajemnicy: wizja piekła

Blask zdawał się przenikać ziemię i zobaczyliśmy jakby morze ognia. W tym ogniu były zanurzone demony i dusze, jak przezroczyste rozżarzone do czerwoności węgle, czarne lub brązowe, o kształtach ludzkich, unoszące się w pożodze, wznoszone płomieniami, które wypełzały z nich samych wraz z kłębami dymu buchającymi na wszystkie strony, podobne do rozpryskujących się w wielkich pożarach iskier, chwiejne i lekkie. Wszystko to pośród jęków i wycia z bólu i rozpaczy, które przerażały i wywoływały dreszcz grozy. Demony wyróżniały się przerażającymi i ohydnymi kształtami zwierząt, strasznymi, nieznanymi, lecz przezroczystymi jak czarne rozżarzone węgle.