XX Niedziela Zwykła
19.08.2018 r.

1. Nowenna do MBNP w środę  o godz. 18:30.

2. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 18:30.

3. Pod chórem na stoliku są do  nabycia gazety : Przewodnik Katolicki.

4. Za tydzień w niedzielę uroczystość NMP Częstochowskiej, po Mszy św.
    o godz. 11:30 odnowimy Śluby Jasnogórskie.

5. Za wszelką pomoc, pracę na rzecz naszej wspólnoty, za życzliwość, ofiarność z racji
    II niedzieli m-ca, modlitwy i dary składam podziękowanie - Bóg zapłać.
    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia... Miłej niedzieli.

Ks. Proboszcz
                                                              Krzysztof  Wiśniewski

Święte Triduum Paschalne

triduumZapraszam do zgłębienia wiedzy na temat Świąt Wielkanocnych, tak abyśmy mogli się do nich przygotować i głębiej je przeżyć.

Rozpoczniemy od wyjaśnienia nazwy świąt zwanych Świętym Triduum Paschalnym. Możemy mówić prościej – Święta Paschalne albo Święta Wielkanocne. (w tym przypadku podkreślamy wagę centrum tych Świąt, czyli noc zwaną Wielką). Święta Paschalne rozpoczynają się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, a kończą się Nieszporami w Wielką Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Taki jest czas ich trwania.