eucharystia Kościół żyje dzięki Eucharystii. Ta prawda wyraża nie tylko codzienne doświadczenie wiary, ale zawiera w sobie istotę tajemnicy Kościoła. Na różne sposoby Kościół doświadcza z radością, że nieustannie urzeczywistnia się obietnica: « A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata » (Mt 28, 20).
Dzięki Najświętszej Eucharystii, w której następuje przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Pana, raduje się tą obecnością w sposób szczególny. Od dnia Zesłania Ducha Świętego, w którym Kościół, Lud Nowego Przymierza, rozpoczął swoje pielgrzymowanie ku ojczyźnie
niebieskiej, Najświętszy Sakrament niejako wyznacza rytm jego dni, wypełniając je ufną nadzieją.

Ofiara eucharystyczna jest « źródłem i zarazem szczytem całego życia chrześcijańskiego ».
« W Najświętszej Eucharystii zawiera się bowiem całe dobro duchowe Kościoła, to znaczy sam Chrystus, nasza Pascha i Chleb żywy, który przez swoje ożywione przez Ducha Świętego i ożywiające Ciało daje życie ludziom ». Dlatego też Kościół nieustannie zwraca swe spojrzenie ku swojemu Panu, obecnemu w Sakramencie Ołtarza, w którym objawia On w pełni ogrom swej miłości... (wprowadzenie do encykliki Ecclesia de Eucharistia Jana Pawła II).

Kult Eucharystii:

- udział w niedzielnej Mszy św. i w nabożeństwach eucharystycznych
- adoracja Najświętszego Sakramentu (całodzienna w naszej parafii: 28 kwietnia w Dębowie
  i 10 czerwca w Dębionku )
- uroczystości komunijne:
      pierwsza Komunia św. dzieci klasy III - 22 maja 2016 r.
      pierwsza rocznica Komunii św. klasy IV - 29 maja 2016 r.
- Boże Ciało /26 maja 2016 r./ Msza św. o godz.10:00 z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy.

Jak wyglądała twarz Chrystusa kilka sekund po zmartwychwstaniu?

twarzchrystusaEfekt nałożenia na siebie wizerunku Całunu Turyńskiego i Całunu z Manoppello. Zgadzają się nie tylko proporcje twarzy ale i ślady zranień. Z br. Czesławem Gadaczem, kapucynem, który przez lata był przewodnikiem polskich grup pielgrzymkowych w sanktuarium Świętego Oblicza w Manoppello, rozmawia Jolanta Krasnowska-Dyńka