XV Niedziela Zwykła
14.07.2019 r.

1. Na Jasną Górę zdążają piesze pielgrzymki.
    Pamiętajmy o pątnikach w naszych modlitwach.

2. Nowenna do MBNP w środę o godz. 18:30.

3. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 18:30.

4. Pod chórem na stoliku są do nabycia gazety: Przewodnik Katolicki .

5. W sobotę o godz. 7:00 na placu przed kościołem wyjeżdżamy do Gdańska.
    Do środy proszę o wpłatę pieniędzy.

6. Za wszelką pomoc, pracę na rzecz naszej wspólnoty, za życzliwość, modlitwy i dary
    składam podziękowanie- Bóg zapłać.
    Bezpiecznych wakacji.
    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy i życzymy wszelkich łask i darów.
    Dobrego tygodnia i miłej niedzieli.

Ks. Proboszcz
                                                                    Krzysztof  Wiśniewski

14.07.2019   XV Niedziela Zwykła
Dębionek   8:30 +  Marianna Wegner – od sąsiadów Pliszczyńskich
Dębowo 10:00 dziękczynna... w 65 rocz. urodzin
  11:30 1/ + Irena, Antoni Nowak,
     + Czesław Pilarski,
     + Barbara, Józef Drychta
2/ + Tadeusz Drewka
15.07.2019  Poniedziałek - św. Bonawentury
  18:00 1/ + Kacper Mielcarek / 1r. śm./
2/ dziękczynna... o szczęśliwe rozwiązanie dla Kingi
16.07.2019   Wtorek - NMP z Góry Karmel
  18:00 1/ + Janina, Ryszard / urodzinowe/ Wojciechowscy i zm.
        z rodz. Wojciechowskich i Długosz
  11:30 1/ +  Ireneusz, Joanna, Zofia Żebrak
2/ +  Henryk, Dariusz / w rocz. śm./ Cegielscy

maryjabydgPatronka Miasta i Diecezji

Sześć wieków od Chrztu Polski od roku 1466 - prastara bydgoska Fara słynie czcią Matki Najświętszej. Chociaż kroniki, które Prymas Tysiąclecia polecił skrzętnie przebadać - zapisały nam niewiele z dziejów wspaniałego, tak przez Bydgoszczan umiłowanego Obrazu, to jednak już z akt wizytacyjnych biskupów kujawsko-pomorskich wiemy, ze Obraz ten był wiernie czczony, poprzez wszystkie koleje losów, przez jakie przechodziło starożytne miasto Bydgoszcz. Te przebadane dzieje kultu Maryjnego w Bydgoszczy pozwoliły temuż Prymasowi, który” wszystko postawił na Maryję” uzyskać upoważnienie Stolicy Apostolskiej - by przyozdobić skronie Matki Boskiej Bydgoskiej, Matki Bożej z Różą, nazwaną przez Niego Matką Pięknej Miłości, - złotą koroną. Tej koronacji dokonał 29.V. w Milenijnym Roku Chrześcijaństwa w Polsce tak uzasadniając ten tytuł: "Spod Serca wybranej Matki, Miłość Ojcowa ludzkimi drogami przychodzi na świat. Przez Maryję, za sprawą Ducha Miłości, Ojciec dał światu umiłowanego Swojego Syna.
Po 33 latach, w czerwcu 1999 r., na progu Roku Jubileuszowego, podczas pobytu w Bydgoszczy Ojciec Święty Jan Paweł II na skronie Jezusa i Maryi nałożył papieskie korony.

FatimaMatka Boża podczas objawień w 1917 roku przekazała trojgu pastuszkom trzy tajemnice, zwane tajemnicami fatimskimi. Poniżej przedstawiamy ich treść spisaną przez siostrę Łucję.

Pierwsza część Tajemnicy: wizja piekła

Blask zdawał się przenikać ziemię i zobaczyliśmy jakby morze ognia. W tym ogniu były zanurzone demony i dusze, jak przezroczyste rozżarzone do czerwoności węgle, czarne lub brązowe, o kształtach ludzkich, unoszące się w pożodze, wznoszone płomieniami, które wypełzały z nich samych wraz z kłębami dymu buchającymi na wszystkie strony, podobne do rozpryskujących się w wielkich pożarach iskier, chwiejne i lekkie. Wszystko to pośród jęków i wycia z bólu i rozpaczy, które przerażały i wywoływały dreszcz grozy. Demony wyróżniały się przerażającymi i ohydnymi kształtami zwierząt, strasznymi, nieznanymi, lecz przezroczystymi jak czarne rozżarzone węgle.

torun18. października br. miała miejsce pielgrzymka do Sanktuarium pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Zmierzając do świątyni przeszliśmy przez Bramę Miłosierdzia. Przed wejściem powitała nas i pozdrowiła postać św. Jana Pawła II.
W czasie pobytu w świątyni uczestniliśmy w Eucharystii sprawowanej przez ks. Waldemara Karawczaka - proboszcza dębowskiej parafii. Msza św. sprawowana była przy głównym ołtarzu Sanktuarium z Ostatnią Wieczerzą, umieszczonym w prezbiterium - wiernej replice watykańskiej kaplicy św. Jana Pawła II. W miejscu tym znajduje się tabernakulum, plafon przdstawiający Chrystusa Zmartwychwstałego, figury ewangelistów, relikwia św. Jana Pawła II oraz obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Na ozdobnym klęczniku obecny jest też tam sam Jan Paweł II.
W kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu z obrazem Pana Jesusa Miłosiernego, odmówiliśmy Koronkę do Mołosierdzia Bożego.
Cała świątynia zachwyca wyjątkowym pięknem wnętrza, ozdobionego witrażami polskich świętych, figurami świętych, obrazami, freskami i mozaikami. Pobyt w Sanktuarium skłania do refleksji i modlitwy, stanowiąc zarazem cenną lekcję historii i patriotyzmu.
Opuszczając Sanktuarium żegnamy się z figurą św. Piotra Apostoła łowiącego ryby. Po drodze mijamy pierwszego władcę Polski - Mieszka I i Dobrawę.
Jest też pomnik idącej Świętej Rodziny przed którym widnieje odzwierciedlający nasze pragnienie napis: "ŚWIĘTA RODZINO WSPIERAJ NASZE RODZINY".

00001.JPG 00002.JPG 00003.JPG 00004.JPG 00005.JPG 00006.JPG 00007.JPG 00008.JPG 00009.JPG 00010.JPG 00011.JPG 00012.JPG 00013.JPG 00014.JPG

Wigilia seniorów

046W niedzielę, 11. grudnia 2016 roku w świetlicy wiejskiej w Dębowie spotkali się seniorzy naszej parafii na tradycyjnym opłatku.