TV1510Film Fundacji Dzieci Niczyje przygotowany w ramach kampanii społecznej "Mama, tata, tablet".

Poznaj nowy gatunek - Homo tabletis! Czyta Krystyna Czubówna.

Pielgrzymka Kaszuby – Trójmiasto – 3 dni

kartuzyDZIEŃ 1         SZYMBARK – KARTUZY – WEJHEROWO
Podstawienie autokaru przed Parafią w godz. rannych i przejazd do miejscowości Szymbark. W tym szczególnym miejscu zapoznamy się z historią, językiem i kulturą Kaszub. Zwiedzimy bardzo ciekawy skansen a w nim m.in. Dom do góry nogami, Dom sybiraka, najdłuższą deskę świata, pomnik i bunkier Gryfa Pomorskiego, Dwór Salino, kościółek św. Rafała, największy fortepian, Dom Kaszuba z Kanady. Następnie przejazd do Kartuz – stolicy Kaszub, gdzie zwiedzimy zespół klasztorny Zakonu Kartuzów. Szczególną uwagę zwraca dach kościoła przypominający wyglądem wieko trumny, co ma symbolizować marność ludzkiego życia zgodnie z dewizą Kartuzów „memento mori” czyli „pamiętaj    o śmierci”.
Przejazd do Wejherowa. Tutaj zwiedzimy sanktuarium maryjno-pasyjne i pospacerujemy dróżkami Kalwarii Wejherowskiej zwanej Polską Jerozolimą. Szlak kalwaryjski poprowadzony jest po trzech wzgórzach, które nazwano Golgota, Syjon i Góra Oliwna. Przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Gdańska lub Gdyni.