01aW niedzielę, 13. grudnia 2015 roku w świetlicy wiejskiej w Dębowie spotkali się seniorzy naszej parafii na tradycyjnym opłatku.

Uroczystość przygotowało Stowarzyszenie "Michał" działające przy parafii św. Michała Archanioła w Dębowie. Licznie zgromadzonych seniorów w imieniu Stowarzyszenia przywitała i złożyła im świąteczne życzenia, Pani Wanda Chudy. Do życzeń przyłączyli się przedstawiciele władz gminnych z Wójtem Gminy Sadki, Panem Dariuszem Gryniewiczem na czele. Po krótkiej modlitwie i odczytaniu tekstu Ewangelii św. przez
ks. Waldemara Krawczaka - proboszcza dębowskiej parafii, zgromadzeni łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia po czym przystąpiono do spożywania wieczerzy. Po wieczerzy ks. proboszcz zainicjował śpiewanie kolęd.

Adwent

adwentAdwent to czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, ale również oczekiwanie na powtórne przyjście Chrystusa czyli paruzję.

Jak jest dzisiaj? Jakie znaczenie ma Adwent dla życia duchowego chrześcijanina przełomu wieków i tysiącleci? Jakie znaczenie ma to adwentowe oczekiwanie dla życia duchowego chrześcijanina?
Czas Adwentu jest wyjątkową okazją do przebudzenia duchowego chrześcijanina. To jest dogodny czas do nazwania w sobie pewnych tęsknot za Jezusem Chrystusem, które mogły zostać zagłuszone przez sprawy codzienne. Jest to również szansa, aby spojrzeć na siebie przez pryzmat swojego serca, czyli tego, co w nas najgłębsze, a czego tak często nie chcemy uwzględniać. Ale to także dobra chwila, aby zapytać: czy nie przypisałem sobie samemu monopolu na pojmowanie życia, rozumienie Kościoła, a nawet samego Jezusa Chrystusa?

Jakie zadania ludzie mogliby postawić sobie na czas Adwentu?

Jest to swoiste zmaganie się z czasem. I można tutaj postawić przed sobą takie zadania, które odnosiłyby się do czasu. Dobrze jest w tym okresie dokonać oceny wykorzystania czasu kończącego się roku kalendarzowego. Jaki to był czas? Co dokonało się w mijającym roku? Warto zaplanować sobie czas na rok najbliższy, jeśli będzie nam dany. W planowaniu czasu każdy powinien uwzględnić swoją sytuację życiową, aby to planowanie odpowiednio rozłożyć, z różnymi akcentami, aby zatroszczyć się o obecność Boga w swoim życiu. Jest to czas aby swoje życie skierować w stronę Boga, który przychodzi – jest to swoiste oczekiwanie na nadchodzącego wyczekiwanego gościa.