papczynskiPapież Franciszek kanonizował polskiego duchownego, założyciela Zgromadzenia Księży Marianów, Stanisława Papczyńskiego. W uroczystości uczestniczyli prezydent Andrzej Duda z małżonką oraz delegacja Episkopatu Polski.

„Troszczył się o ubogich, chorych i umierających, wspierał przytułki i szpitale, pocieszał strapionych, upominał się o odrzuconych i traktowanych niesprawiedliwie” – napisali biskupi o ojcu Stanisławie Papczyńskim, który 5 czerwca został ogłoszony świętym. „Kanonizacja błogosławionego ojca Stanisława Papczyńskiego jest zaproszeniem, abyśmy na nowo przyjęli miłosierdzie Boga i odnowili łaskę naszego chrztu, abyśmy na darmową miłość Boga odpowiedzieli miłością wobec Niego i miłosierdziem wobec żyjących i umarłych” – podkreślili biskupi w liście pasterskim.
    Ojciec Papczyński urodził się w 1631 r. w Podegrodziu, niedaleko Starego Sącza. W wieku 23 lat wstąpił do zakonu pijarów. Jest założycielem pierwszego polskiego zakonu męskiego – Zgromadzenia Księży Marianów. Jak czytamy w liście biskupów, był wybitnym kaznodzieją, mistrzem życia duchowego, wykładowcą retoryki i pisarzem. Zmarł w opinii świętości w Górze Kalwarii 17 września 1701 roku. Jest m.in. patronem dzieci nienarodzonych i rodziców, pragnących potomstwa.

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

wielkanocWszystkim Gościom oraz drogim Parafianom składam najserdeczniejsze życzenia.
   Świętując Wielkanoc, świętujemy Zmartwychwstanie Jezusa. Radujemy się, że Jego świętość
   stała się naszym udziałem. Razem z Nim zostaliśmy wskrzeszeni!
   W Nim staliśmy się nowym stworzeniem. Zawierzmy bez reszty Jezusowi, a będziemy oglądać
   cud przemiany naszego życia.
   Zmartwychwstały Chrystus niech obdarzy nas na nowo łaską swego pokoju, darem głębokiej
   wiary i autentycznej miłości, abyśmy czcili Go naszym życiem i byli Jego świadkami.