Popieluszko19 października minęła 32. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

W swoją ostatnią drogę kapłan męczennik wyruszył z Sanktuarium Nowych Męczenników w Bydgoszczy.
Dzisiaj, pomimo najróżnorodniejszych przeciwności i widocznego podziału wśród społeczeństwa, dewiza solidarności jest wciąż bardzo aktualna. Ta mądrość zawarta w słowach bł. ks. Jerzego Popiełuszki, aby zło dobrem zwyciężać, nie przeminęła.
Ciągle aktualne są słowa, które padły z ust księdza podczas rozważań różańcowych. „Chrześcijaninowi nie może wystarczyć tylko samo potępienie zła, kłamstwa, tchórzostwa, zniewalania, nienawiści, przemocy, ale sam musi być prawdziwym świadkiem, rzecznikiem i obrońcą sprawiedliwości, dobra, prawdy, wolności i miłości” – brzmiał fragment jednej z tajemnic bolesnych.
Pochylając się nad nauczaniem bł. ks. Jerzego Popiełuszki, nietrudno dostrzec, że szczególnie podkreślał on potrzebę głoszenia prawdy. – Jednocześnie mówił, że: „Każda rzecz, każda sprawa wielka musi kosztować i musi być trudna. Tylko rzeczy małe i liche są łatwe”.
Módlmy się o rychłą kanonizację bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Przemienienie Pańskie

PrzemienPanskiePo sześciu dniach Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i brata jego Jana i zaprowadził ich na górę wysoką, osobno. Tam przemienił się wobec nich: twarz Jego zajaśniała jak słońce, odzienie zaś stało się białe jak światło. A oto im się ukazali Mojżesz i Eliasz, którzy rozmawiali z Nim. Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: «Panie, dobrze, że tu jesteśmy; jeśli chcesz, postawię tu trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza». Gdy on jeszcze mówił, oto obłok świetlany osłonił ich, a z obłoku odezwał się głos: «To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie!»
(Mt 17, 1-5)