Popieluszko19 października minęła 32. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

W swoją ostatnią drogę kapłan męczennik wyruszył z Sanktuarium Nowych Męczenników w Bydgoszczy.
Dzisiaj, pomimo najróżnorodniejszych przeciwności i widocznego podziału wśród społeczeństwa, dewiza solidarności jest wciąż bardzo aktualna. Ta mądrość zawarta w słowach bł. ks. Jerzego Popiełuszki, aby zło dobrem zwyciężać, nie przeminęła.
Ciągle aktualne są słowa, które padły z ust księdza podczas rozważań różańcowych. „Chrześcijaninowi nie może wystarczyć tylko samo potępienie zła, kłamstwa, tchórzostwa, zniewalania, nienawiści, przemocy, ale sam musi być prawdziwym świadkiem, rzecznikiem i obrońcą sprawiedliwości, dobra, prawdy, wolności i miłości” – brzmiał fragment jednej z tajemnic bolesnych.
Pochylając się nad nauczaniem bł. ks. Jerzego Popiełuszki, nietrudno dostrzec, że szczególnie podkreślał on potrzebę głoszenia prawdy. – Jednocześnie mówił, że: „Każda rzecz, każda sprawa wielka musi kosztować i musi być trudna. Tylko rzeczy małe i liche są łatwe”.
Módlmy się o rychłą kanonizację bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Zesłanie Ducha Świętego

ZeslanieDuchaSwietego2"Veni, Sancte Spiritus, reple tuorum corda fidelium, et tui amoris in eis ignem accende". Ześlij Ducha Twego, a nowe powstanie życie i odnowisz oblicze ziemi.

Trzy największe uroczystości roku kościelnego są poświęcone trzem Osobom Trójcy Przenajświętszej: Boże Narodzenie jest świętem Boga Ojca, bo świętem Ojcostwa Bożego; Ojciec Przedwieczny zsyła Syna swego Jednorodzonego na ziemię, by grzeszną ludzkość odkupił. - Wielkanoc jest świętem Boga Syna, który po męce i śmierci krzyżowej uwieńczył dzieło Odkupienia chwalebnym zmartwychwstaniem swoim. - Zielone Świątki wreszcie są świętem trzeciej Osoby boskiej, Ducha Świętego, którego Ojciec i Syn zsyłają na świat, aby to, co Ojciec stworzył, a Syn odkupił, zostało utwierdzone i poświęcone przez Niego.