torun18. października br. miała miejsce pielgrzymka do Sanktuarium pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Zmierzając do świątyni przeszliśmy przez Bramę Miłosierdzia. Przed wejściem powitała nas i pozdrowiła postać św. Jana Pawła II.
W czasie pobytu w świątyni uczestniliśmy w Eucharystii sprawowanej przez ks. Waldemara Karawczaka - proboszcza dębowskiej parafii. Msza św. sprawowana była przy głównym ołtarzu Sanktuarium z Ostatnią Wieczerzą, umieszczonym w prezbiterium - wiernej replice watykańskiej kaplicy św. Jana Pawła II. W miejscu tym znajduje się tabernakulum, plafon przdstawiający Chrystusa Zmartwychwstałego, figury ewangelistów, relikwia św. Jana Pawła II oraz obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Na ozdobnym klęczniku obecny jest też tam sam Jan Paweł II.
W kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu z obrazem Pana Jesusa Miłosiernego, odmówiliśmy Koronkę do Mołosierdzia Bożego.
Cała świątynia zachwyca wyjątkowym pięknem wnętrza, ozdobionego witrażami polskich świętych, figurami świętych, obrazami, freskami i mozaikami. Pobyt w Sanktuarium skłania do refleksji i modlitwy, stanowiąc zarazem cenną lekcję historii i patriotyzmu.
Opuszczając Sanktuarium żegnamy się z figurą św. Piotra Apostoła łowiącego ryby. Po drodze mijamy pierwszego władcę Polski - Mieszka I i Dobrawę.
Jest też pomnik idącej Świętej Rodziny przed którym widnieje odzwierciedlający nasze pragnienie napis: "ŚWIĘTA RODZINO WSPIERAJ NASZE RODZINY".

00001.JPG 00002.JPG 00003.JPG 00004.JPG 00005.JPG 00006.JPG 00007.JPG 00008.JPG 00009.JPG 00010.JPG 00011.JPG 00012.JPG 00013.JPG 00014.JPG

Nabożeństwa różańcowe w październiku

rozaniecRozpoczęliśmy miesiąc październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy do licznego udziału dzieci, młodzież i starszych do naszego kościoła. Tych, którym obowiązki nie pozwolą przyjść do kościoła zachęcamy do modlitwy różańcowej w domu. Włączmy się jak najliczniej w spełnienie prośby, jaką w Fatimie skierowała Maryja do trojga pastuszków mówiąc: „odmawiajcie codziennie różaniec”.

Matka Boża związała konkretne  obietnice z odmawianiem Różańca. Dała je bł. Alanusowi de Rupe wielkiemu krzewicielowi Różańca i założycielowi pierwszego, historycznie znanego bractwa różańcowego. Maryja zachęca do modlitwy różańcowej także w innych uznanych przez Kościół objawieniach: w Fatimie, w Lourdes i w naszym polskim Gietrzwałdzie, a obecnie być może także w Medjugorie. Często ukazywała się właśnie z różańcem w ręku. Niech te obietnice staną się zachętą dla każdego z nas.

• Ktokolwiek będzie Mi służył przez odmawianie Różańca świętego otrzyma wyjątkowe łaski.

• Obiecuję Moją specjalną obronę i największe łaski wszystkim tym, którzy będą odmawiać Różaniec.

• Różaniec stanie się bronią przeciw piekłu, zniszczy, pomniejszy grzechy, zwycięży heretyków.

• Spowoduje on, że cnoty i dobre dzieła zakwitną; otrzyma on od Boga obfite przebaczenie dla dusz; odciągnie serca

ludu od umiłowania świata i jego marności; podniesie je do pożądania rzeczy wiecznych.

• Dusza, która poleci Mi się przez odmawianie Różańca nie zginie.

• Ktokolwiek będzie odmawiał Różaniec i odda się rozmyślaniu nad jego świętymi tajemnicami, nigdy nie będzie

pokonany przez niepowodzenia. Bóg nie będzie go karał w Swojej sprawiedliwości, nie zginie niespodziewaną

śmiercią; jeżeli będzie sprawiedliwym, wytrwałym w łasce Bożej i stanie się godnym życia wiecznego.

• Ktokolwiek będzie miał prawdziwe nabożeństwo do Różańca - nie umrze bez Sakramentów Kościoła.

• Wierni w odmawianiu Różańca będą mieli w życiu i przy śmierci światło Boże i pełnię Jego łaski.

• Uwolnię z czyśćca tych, którzy mieli nabożeństwo do Różańca świętego.

• Wierne dzieci Różańca zasłużą na wysoki stopień chwały w niebie.

• Otrzymacie wszystko, o co prosicie przez odmawianie Różańca.

• Wszystkich, którzy rozpowszechniają Różaniec, będę wspomagała w ich potrzebach.

• Otrzymałam od Mojego Boskiego Syna obietnicę, że wszyscy obrońcy Różańca będą mieli za wstawienników
  cały Dwór Niebieski w czasie życia i w godzinę śmierci.

• Wszyscy, którzy odmawiają Różaniec są Moimi synami i braćmi Mojego Jedynego Syna Jezusa Chrystusa.

• Nabożeństwo do Mojego Różańca jest wielkim znakiem przeznaczenia do nieba.