kartuzyDZIEŃ 1         SZYMBARK – KARTUZY – WEJHEROWO
Podstawienie autokaru przed Parafią w godz. rannych i przejazd do miejscowości Szymbark. W tym szczególnym miejscu zapoznamy się z historią, językiem i kulturą Kaszub. Zwiedzimy bardzo ciekawy skansen a w nim m.in. Dom do góry nogami, Dom sybiraka, najdłuższą deskę świata, pomnik i bunkier Gryfa Pomorskiego, Dwór Salino, kościółek św. Rafała, największy fortepian, Dom Kaszuba z Kanady. Następnie przejazd do Kartuz – stolicy Kaszub, gdzie zwiedzimy zespół klasztorny Zakonu Kartuzów. Szczególną uwagę zwraca dach kościoła przypominający wyglądem wieko trumny, co ma symbolizować marność ludzkiego życia zgodnie z dewizą Kartuzów „memento mori” czyli „pamiętaj    o śmierci”.
Przejazd do Wejherowa. Tutaj zwiedzimy sanktuarium maryjno-pasyjne i pospacerujemy dróżkami Kalwarii Wejherowskiej zwanej Polską Jerozolimą. Szlak kalwaryjski poprowadzony jest po trzech wzgórzach, które nazwano Golgota, Syjon i Góra Oliwna. Przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Gdańska lub Gdyni.

gdanskDZIEŃ 2     GDAŃSK
Śniadanie  i przejazd na zwiedzanie Gdańska. Trasa obejmie najsłynniejsze zabytki Starego i Głównego Miasta, m.in.: Plac Solidarności z pomnikiem Poległych Stoczniowców, Ratusz Starego Miasta, Wielki Młyn, Kanał Raduni, Plac Dominikański z Halą Targową. Następnie spacer na słynną ulicę Długi Targ mijając po drodze Bazylikę Mariacką. Na Długim Targu zobaczymy m.in.: Dwór Artusa, Fontannę Neptuna, Zieloną Bramę którą przejdziemy w kierunku Żurawia – symbolu miasta. Zobaczymy ponadto Ratusz Głównego Miasta, Dom Uphagena, Złotą Bramę i Bramę Wyżynną. Czas wolny. Rejs na Westerplatte. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

sopotDZIEŃ 3     GDAŃSK – SOPOT – KWIDZYN   
Śniadanie i przejazd do Oliwy, gdzie zwiedzimy Katedrę Oliwską (możliwy koncert organowy) i pospacerujemy po Oliwskim Parku. Następnie przejazd do Sopotu.
Spacer ul. Bohaterów Monte Cassino (słynny „monciak”), Skwer Kuracyjny, Plac Zdrojowy, Molo. Na koniec przejazd do Kwidzyna na zwiedzanie Katedry oraz Zamku Kapituły Pomezańskiej. Po zwiedzaniu pożegnalny obiad i wyjazd w drogę powrotną. Powrót na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych.

Alternatywnie zamiast Kwidzyna - przejazd do Chełmna – „perły gotyku”, jednego z piękniejszych miast w Polsce. Zwiedzimy z przewodnikiem „miasto zakochanych”. Zobaczymy Farę z relikwiami Św. Walentego, rynek z renesansowym ratuszem, Kościół św. Janów z Basztą Mestwina, pospacerujemy Plantami wzdłuż murów obronnych aż do Bramy Grudziądzkiej.
    
Termin:    27.08 – 29.08.2018kwidzyn

Cena pielgrzymki dla grupy:
    35 - 40 os. - 619 zł    
    41 i więcej os. - 585 zł

Cena zawiera:
    - Transfery komfortowym klimatyzowanym autokarem  
    - Zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelach *** pok. 2,3 osobowe z łazienkami
    - Wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje, 1 obiad
    - Opiekę i informację turystyczną pilota
    - Ubezpieczenie - NNW do 5000 zł

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, zestawy audio-guide, opłaty klimatycznej, rejsu na Westerplatte itp. (na ten cel należy posiadać ok. 100-110  zł); napojów do obiadów i obiadokolacji, ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 7 dni od wpłaty zaliczki.

Uwagi:
    - na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 250  zł
    - program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom w kolejności odwiedzanych miejsc.

Zapisy do końca marca. Wpłata 150 zł.

Wspomóż dębowską świątynię
Ofiary na rzecz Parafii Św. M. Archanioła w Dębowie można wpłacać na rachunek bankowy nr:
96 8179 0009 0023 9341 2000 0020

Uwaga !!!
nowy numer telefonu do parafii

525 155 806

Intencje mszalne

15.07.2018   III Niedziela WielkanocnaIII Niedziela Wielkanocna XV Niedziela Zwykła
Dębionek   8:30 + Anna /z okazji urodzin i imienin/, Edmund Pawlak,
+ Edward, Cecylia Marciniak
Dębowo
10:00 dziękczynna... w 64 rocz. urodzin i błog. Boże dla całej rodziny
  11:30 1/ dziękczynna... dla Agaty i Mateusza w 2 rocz. Sakramentu Małżeństwa
2/ + Eugeniusz /17r. śm./, Stanisława, Józef Gajowy,
     + Maria, Franciszek Chyła,
     + Józef Strzelecki
16.07.2018  Poniedziałek – NMP z Góry Karmel
  18:00 +  Mieczysław Piech / w rocz. śm./
17.07.2018  Wtorek
  18:00 + Irena Krawiec – od syna z żoną oraz wnuków z rodzinami
18.07.2018  Środa
Dębionek 16:30 + Józef Żurek – od  Zakładu Pogrzebowego Szczepaniak
  18:00 1/ + Szymon Żebrak
2/ + Władysław Bichs – od Michała Olejniczaka
  18:30 nowenna do MBNP
19.07.2018  Czwartek
  18:00 + Leokadia Cegielska – od wnuka Mariusza z rodziną
20.07.2018   Piątek
  18:00 1/ + Roman Wawrzon / w rocz. śm./
2/ + Czesław, Henryk, Eugeniusz, Janina, Bolesław i Tadeusz
  18:30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia
21.07.2018  Sobota
  18:00 1/ + Urszula, Szczepan / w rocz. śm./, Stanisław Olejniczak,
     + Marianna Michalska,
     + Jolanta i Tomasz Komasa
2/ + Grzegorz i Tomasz i zm. z rodziny
22.07.2018  XVI Niedziela Zwykła
Dębionek   8:30 dziękczynna... dla Patryka w 18 rocz. urodzin
Dębowo 10:00 + Irena / 21r. śm./, Ignacy, Franciszka, Barbara Chyła,
+ Józef Strzelecki
  11:30 1/ dziękczynna... w 57 rocz. Sakramentu Małżeństwa
2/ + Cecylia / 3r. śm./ Smażyk oraz Jadwiga, Antoni i Roman