lourdes160-lecie Objawień Maryjnych w Lourdes
Banneux, Paryż, Lourdes, La Salette, Ars, Strasburg, Altoetting

Termin: 28.06-6.07.2018
Cena: 3 090 zł
Stali klienci: 2 930 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1
Zbiórka uczestników o godz. 2.00. Wyjazd w kierunku Niemiec o godz. 2:15. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Kolonii.

DZIEŃ 2
Śniadanie, po którym przejazd do Paryża. W przerwie podróży zwiedzanie Banneux, gdzie w 1933 r. miało miejsce osiem objawień Matki Bożej 12-letniej Marietcie Beco. Nawiedzenie sanktuarium. Msza Święta. Dalszy przejazd do Paryża. Rejs statkiem po Sekwanie, podczas którego zobaczymy najważniejsze zabytki miasta, takie jak wieża Eiffla, czy Katedra Notre Dame. Obiadokolacja w restauracji. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Paryża.

paryz

DZIEŃ 3
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Paryża: katedra Notre Dame. Msza Święta w Kaplicy Cudownego Medalika. Dla chętnych wjazd na Wieżę Eiffla.* Spacer po Polach Elizejskich – centrum paryskiej elegancji wraz z wejściem na Łuk Triumfalny. Obiadokolacja w restauracji. Wieczorem spacer po dzielnicy Montmarte i Bazylika Sacre Coeur. Powrót na nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie. Całodzienny przejazd do Lourdes. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Lourdes.

DZIEŃ 5
Śniadanie. Całodzienny pobyt w Lourdes: droga krzyżowa, Msza Święta. Czas wolny na wypoczynek i indywidualną modlitwę, możliwość kąpieli w wannach z cudowną wodą. Wieczorem nabożeństwo maryjne z lampionami. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 6lourdes 3
Śniadanie. Dalszy pobyt w Lourdes. Msza Święta i czas na indywidualną modlitwę. Dla chętnych wycieczka do Grot Betharram.** Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 7
Msza Święta. Śniadanie, po którym przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w La Salette. Udział w nabożeństwie maryjnym. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 8
Śniadanie, po którym przejazd do Ars. Nawiedzenie bazyliki św. Jana Marii Vianney – znamienitego duszpasterza, patrona kapłanów. Msza Święta. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Miluzy.

DZIEŃ 9
Śniadanie, po którym przejazd do Strasburga - krótkie zwiedzanie miasta. Przejazd w okolice Altoetting, miasteczka położonego w malowniczej Górnej Bawarii, które od XV w. stało się celem pielgrzymek z całego świata. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

la salette

 DZIEŃ 10
Śniadanie, po którym krótkie nawiedzenie najważniejszego sanktuarium maryjnego Bawarii z cudowną figurą i urnami zawierającymi serca królów bawarskich. Msza Święta. Wyjazd w drogę powrotną. Na terenie Polski obiad. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach nocnych.


CENA OBEJMUJE:
    - Przejazd klimatyzowanym autokarem;
    - 9 noclegów w hotelach lub pensjonatach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami;
    - Wyżywienie: 9 śniadań, 8 obiadokolacji, 1 obiad;
    - Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
    - Opiekę duchową kapłana;
    - Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR i NNW do 2.000 EUR;
    - Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

CENA NIE OBEJMUJE:
    - Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 70-80 Euro;
    - Napojów do obiadokolacji;
    - Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 770 zł;
    - Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (92,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (231,75 zł).
    - Przy podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki do dnia 31.03.2018, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy w cenie wyjazdu.

UWAGI:
    -  Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
    -  Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby;
    -  Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;
    -  * Wjazd na Wieżę Eiffla płatny dodatkowo ok. 7-17€., w zależności od wybranego poziomu;
    -  ** Wycieczka do Grot Betharram płatne dodatkowo ok. 15€.

WARUNKI PŁATNOŚCI:
    Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 400 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.

arcusBiuro Pielgrzymkowo - Turystyczne
                ARCUS
ul. Chodkiewicza 15, 85-065 Bydgoszcz
tel./fax: 52 3251 222, 3251 223
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.arcus.org.pl

Wspomóż dębowską świątynię
Ofiary na rzecz Parafii Św. M. Archanioła w Dębowie można wpłacać na rachunek bankowy nr:
96 8179 0009 0023 9341 2000 0020

Uwaga !!!
nowy numer telefonu do parafii

525 155 806

Święte Triduum Paschalne

triduumZapraszam do zgłębienia wiedzy na temat Świąt Wielkanocnych, tak abyśmy mogli się do nich przygotować i głębiej je przeżyć.

Rozpoczniemy od wyjaśnienia nazwy świąt zwanych Świętym Triduum Paschalnym. Możemy mówić prościej – Święta Paschalne albo Święta Wielkanocne. (w tym przypadku podkreślamy wagę centrum tych Świąt, czyli noc zwaną Wielką). Święta Paschalne rozpoczynają się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, a kończą się Nieszporami w Wielką Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Taki jest czas ich trwania.

Więcej…