lourdes160-lecie Objawień Maryjnych w Lourdes
Banneux, Paryż, Lourdes, La Salette, Ars, Strasburg, Altoetting

Termin: 28.06-6.07.2018
Cena: 3 090 zł
Stali klienci: 2 930 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1
Zbiórka uczestników o godz. 2.00. Wyjazd w kierunku Niemiec o godz. 2:15. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Kolonii.

DZIEŃ 2
Śniadanie, po którym przejazd do Paryża. W przerwie podróży zwiedzanie Banneux, gdzie w 1933 r. miało miejsce osiem objawień Matki Bożej 12-letniej Marietcie Beco. Nawiedzenie sanktuarium. Msza Święta. Dalszy przejazd do Paryża. Rejs statkiem po Sekwanie, podczas którego zobaczymy najważniejsze zabytki miasta, takie jak wieża Eiffla, czy Katedra Notre Dame. Obiadokolacja w restauracji. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Paryża.

paryz

DZIEŃ 3
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Paryża: katedra Notre Dame. Msza Święta w Kaplicy Cudownego Medalika. Dla chętnych wjazd na Wieżę Eiffla.* Spacer po Polach Elizejskich – centrum paryskiej elegancji wraz z wejściem na Łuk Triumfalny. Obiadokolacja w restauracji. Wieczorem spacer po dzielnicy Montmarte i Bazylika Sacre Coeur. Powrót na nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie. Całodzienny przejazd do Lourdes. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Lourdes.

DZIEŃ 5
Śniadanie. Całodzienny pobyt w Lourdes: droga krzyżowa, Msza Święta. Czas wolny na wypoczynek i indywidualną modlitwę, możliwość kąpieli w wannach z cudowną wodą. Wieczorem nabożeństwo maryjne z lampionami. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 6lourdes 3
Śniadanie. Dalszy pobyt w Lourdes. Msza Święta i czas na indywidualną modlitwę. Dla chętnych wycieczka do Grot Betharram.** Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 7
Msza Święta. Śniadanie, po którym przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w La Salette. Udział w nabożeństwie maryjnym. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 8
Śniadanie, po którym przejazd do Ars. Nawiedzenie bazyliki św. Jana Marii Vianney – znamienitego duszpasterza, patrona kapłanów. Msza Święta. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Miluzy.

DZIEŃ 9
Śniadanie, po którym przejazd do Strasburga - krótkie zwiedzanie miasta. Przejazd w okolice Altoetting, miasteczka położonego w malowniczej Górnej Bawarii, które od XV w. stało się celem pielgrzymek z całego świata. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

la salette

 DZIEŃ 10
Śniadanie, po którym krótkie nawiedzenie najważniejszego sanktuarium maryjnego Bawarii z cudowną figurą i urnami zawierającymi serca królów bawarskich. Msza Święta. Wyjazd w drogę powrotną. Na terenie Polski obiad. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach nocnych.


CENA OBEJMUJE:
    - Przejazd klimatyzowanym autokarem;
    - 9 noclegów w hotelach lub pensjonatach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami;
    - Wyżywienie: 9 śniadań, 8 obiadokolacji, 1 obiad;
    - Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
    - Opiekę duchową kapłana;
    - Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR i NNW do 2.000 EUR;
    - Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

CENA NIE OBEJMUJE:
    - Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 70-80 Euro;
    - Napojów do obiadokolacji;
    - Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 770 zł;
    - Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (92,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (231,75 zł).
    - Przy podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki do dnia 31.03.2018, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy w cenie wyjazdu.

UWAGI:
    -  Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
    -  Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby;
    -  Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;
    -  * Wjazd na Wieżę Eiffla płatny dodatkowo ok. 7-17€., w zależności od wybranego poziomu;
    -  ** Wycieczka do Grot Betharram płatne dodatkowo ok. 15€.

WARUNKI PŁATNOŚCI:
    Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 400 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.

arcusBiuro Pielgrzymkowo - Turystyczne
                ARCUS
ul. Chodkiewicza 15, 85-065 Bydgoszcz
tel./fax: 52 3251 222, 3251 223
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.arcus.org.pl

Wspomóż dębowską świątynię
Ofiary na rzecz Parafii Św. M. Archanioła w Dębowie można wpłacać na rachunek bankowy nr:
96 8179 0009 0023 9341 2000 0020

Uwaga !!!
nowy numer telefonu do parafii

525 155 806

Boże Ciało

eucharystia 1Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa, zwane potocznie Bożym Ciałem, jest jednym z najbardziej uroczyście obchodzonych dni w całym roku liturgicznym. To kolejne ruchome święto. Przypada na jedenasty dzień po Zesłaniu Ducha Świętego (Zielonych Świątkach). Obchody Bożego Ciała, poza sferą kościelną, mają głęboki, ludowy wymiar.

Więcej…