DSPJeśli zdaniem biskupa diecezjalnego, po zasięgnięciu opinii Rady Kapłańskiej, byłoby to pożyteczne, należy w każdej parafii ustanowić radę duszpasterską i radę do spraw ekonomicznych. Ma im przewodniczyć proboszcz, a członkami powinni być wierni wraz z tymi, którzy z urzędu uczestniczą w trosce duszpasterskiej o parafię i pomagają w ożywianiu działalności pasterskiej oraz świadczą proboszczowi pomoc w administrowaniu dobrami parafialnymi.

Rada Duszpasterska - rada, do której należeć powinni księża pracujący w parafii, oraz świeccy. Rada Duszpasterska jest wyłącznie organem doradczym proboszcza, a jej zadaniem jest analiza działań pasterskich i definiowanie praktycznych wniosków. Istnienie rady duszpasterskiej nie jest wymuszone prawem kanonicznym, natomiast ich istnienie w parafiach diecezji zależne jest od decyzji biskupa diecezjalnego, który określa również sposób i zakres działania rad.

Rada Ekonomiczna - rada, która na podstawie prawa kanonicznego (kan. 537) powinna isnieć w każdej parfii. Jej głównym zadaniem jest pomoc proboszczowi w administrowaniu dobrami materialnymi parafii w oparciu o prawo powszechne i dekrety biskupa. Rada Ekonomiczna parafii nie jest jednak osobą prawną i nie ma prawa reprezentowania parafii wobec czynności prawnych, chyba że inne są postanowienia biskupa. Zarządcą i reprezentanem prawnym majątku parafii jest proboszcz, który nie ponosi odpowiedzialności za nieważnie podjęte czynności prawne, za wyjątkiem tych, z których sam poniósł korzyść. Rada Ekonomiczna powinna składać się przynajmniej z dwóch doradców, którzy zgodnie z przyjętym zwyczajem, nie powinni być zależni finansowo od proboszcza (np. wikariusze, katecheci, kościelni).

XXXIII Niedziela Zwykła
17.11.2019 r.

1. Dziś po Mszy św. o godz. 11:30 spotkanie dla rodziców dzieci kl. III.

2. Za tydzień ostatnia niedziela roku kościelnego – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
    Po Mszy św. o godz. 11:30 wystawienie Najśw. Sakramentu i Akt Ofiarowania...
    Można zyskać odpust zupełny.
    Za tydzień wszystkie nasze ofiary na ogrzewanie k-ła.

3. Nowenna do MBNP w środę po Mszy św.

4. Pod chórem na stoliku są do nabycia gazety: Przewodnik Katolicki i Cuda i Łaski Boże.

5. W piątek po Mszy św. nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

6. Za wszelką pomoc, pracę na rzecz naszej wspólnoty, za życzliwość, modlitwy i dary składam
    podziękowanie - Bóg zapłać.
    Miłej niedzieli, wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy życzenia i wszelkiej pomyślności.
    Dobrego tygodnia.

Ks. Proboszcz