pogrzebFakt śmierci Parafianina zgłasza w biurze parafialnym członek najbliższej rodziny Zmarłego.
Prosząc o pogrzeb katolicki należy przedstawić akt zgonu z USC, zaświadczenia: o przyczynie śmierci i o przyjęciu przez chorego sakramentów świętych (w szpitalach kapelani wystawiają chorym takie potwierdzenia).

Po uczestnictwie we Mszy św. pogrzebowej następuje odprowadzenie na miejsce wcześniej wskazane - przez rodzinę na cmentarzu parafialnym.

Termin pogrzebu:
- w biurze parafialnym ustalany jest termin pogrzebu (godzina Mszy św. pogrzebowej i godzina pogrzebu)
- uiszczane są opłaty związane z rezerwacją miejsca na cmentarzu (pokładne), pogrzebem i posługą kapłana

Sugestia
Wiele troski wkładamy w odpowiedni wybór Zakładu Pogrzebowego, który "dobrze obsłuży ceremonię pogrzebową", kupujemy kwiaty i znicze na znak wdzięczności i pamięci o zmarłych, zamawiamy akompaniament muzyczny w postaci muzyków grających na trąbkach, tylko w tej chwili, kiedy zmarły potrzebuje naszej modlitwy zapominamy o przystąpieniu do spowiedzi św. i o przyjęciu chleba na życie wieczne.

Prośba
W nadziei życia wiecznego gromadzimy się na pogrzebie, by wypraszać łaskę nieba naszym bliskim zmarłym, dlatego usilnie  PROSZĘ, ABYŚMY PODCZAS MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ PRZED MSZĄ ŚW. POJEDNALI SIĘ Z BOGIEM W SAKRAMENCIE POKUTY, JELŚI TO MOŻLIWE  JAK NAJLICZNIEJ PRZYSTĄPILI DO KOMUNII ŚW. I ZAMAWIALI INTENCJE MSZALNE ZA ZAMARŁYCH, KTÓRYCH OBEJMUJEMY MODLITEWNĄ PAMIĘCIĄ NIE TYLKO W DNIU POGRZEBU.

Wizytacja w Dębowie

herbCo pięć lat odbywa się w parafii wizytacja Biskupa.
Poprzednia miała miejsce 29 marca 2011 roku. Proboszczem wtedy był
ks. Mariusz Jankowski, który 1 lipca 2011 roku przeszedł na emeryturę
i zamieszkał w przygotowanym przez siebie budynku obok plebanii.
Kolejne dwa lata proboszczem był ks. Roman Lidziński.
Od 1 lipca 2013 roku ks. Biskup mnie powierzył urząd proboszcza.