XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
07.08.2022 r.

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym.
    Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci,
    abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo (kolekta mszalna).
    Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych
    sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.

2. Za tydzień w niedzielę 14-go sierpnia nasze parafialno - sołeckie dożynki.
    Msza św. o godz. 14-tej. Msze św. w niedzielę za tydzień 8:30, 10:00 i 14:00.
    Zapraszamy wszystkich parafian oraz gości.
    Po Mszy św. spotkanie przy szkole.

4. W środę, 10 sierpnia, w liturgii obchodzimy święto Świętego Wawrzyńca, diakona i
    męczennika z III wieku. Msza św. wyjątkowo o godz. 17-tej i potem nowenna do MBNP.

5. W sobotę, 13 sierpnia, nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godz. 17-tej.
    Serdecznie zapraszamy, aby w modlitwie przez ręce Maryi wypraszać Boże dary dla nas
    i całego świata.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego
    błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.

7. Wszystkim dziękuję za wszelką pomoc, pracę, życzliwość i ofiarność.
    Dziękuję rolnikom z ul. Sadkowskiej, Śmielińskiej, Rzecznej, Nakielskiej za ofiarę
    Mszy św., na kwiaty.
    Za tydzień też II niedziela m-ca nasze ofiary na inwestycje.
    Rodzinnej i miłej niedzieli.
    Bezpiecznych i zdrowych wakacji i tygodnia.
    Wszystkim Szczęść Boże.

W tym tygodniu patronują nam:
      - poniedziałek, 8 sierpnia - Święty Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel
        zakonu dominikańskiego;
      - wtorek, 9 sierpnia – Święta Teresa Benedykta od Krzyża (1891- 1942 ), dziewica i
        męczennica, patronka Europy zamordowana w Auschwitz;

/Dożynki parafialno-sołeckie/
2/ śp. Józef Kops i zm. z rodz. Kopsów, Kozłowskich i Krawczyków

maryjabydgPatronka Miasta i Diecezji

Sześć wieków od Chrztu Polski od roku 1466 - prastara bydgoska Fara słynie czcią Matki Najświętszej. Chociaż kroniki, które Prymas Tysiąclecia polecił skrzętnie przebadać - zapisały nam niewiele z dziejów wspaniałego, tak przez Bydgoszczan umiłowanego Obrazu, to jednak już z akt wizytacyjnych biskupów kujawsko-pomorskich wiemy, ze Obraz ten był wiernie czczony, poprzez wszystkie koleje losów, przez jakie przechodziło starożytne miasto Bydgoszcz. Te przebadane dzieje kultu Maryjnego w Bydgoszczy pozwoliły temuż Prymasowi, który” wszystko postawił na Maryję” uzyskać upoważnienie Stolicy Apostolskiej - by przyozdobić skronie Matki Boskiej Bydgoskiej, Matki Bożej z Różą, nazwaną przez Niego Matką Pięknej Miłości, - złotą koroną. Tej koronacji dokonał 29.V. w Milenijnym Roku Chrześcijaństwa w Polsce tak uzasadniając ten tytuł: "Spod Serca wybranej Matki, Miłość Ojcowa ludzkimi drogami przychodzi na świat. Przez Maryję, za sprawą Ducha Miłości, Ojciec dał światu umiłowanego Swojego Syna.
Po 33 latach, w czerwcu 1999 r., na progu Roku Jubileuszowego, podczas pobytu w Bydgoszczy Ojciec Święty Jan Paweł II na skronie Jezusa i Maryi nałożył papieskie korony.

FatimaMatka Boża podczas objawień w 1917 roku przekazała trojgu pastuszkom trzy tajemnice, zwane tajemnicami fatimskimi. Poniżej przedstawiamy ich treść spisaną przez siostrę Łucję.

Pierwsza część Tajemnicy: wizja piekła

Blask zdawał się przenikać ziemię i zobaczyliśmy jakby morze ognia. W tym ogniu były zanurzone demony i dusze, jak przezroczyste rozżarzone do czerwoności węgle, czarne lub brązowe, o kształtach ludzkich, unoszące się w pożodze, wznoszone płomieniami, które wypełzały z nich samych wraz z kłębami dymu buchającymi na wszystkie strony, podobne do rozpryskujących się w wielkich pożarach iskier, chwiejne i lekkie. Wszystko to pośród jęków i wycia z bólu i rozpaczy, które przerażały i wywoływały dreszcz grozy. Demony wyróżniały się przerażającymi i ohydnymi kształtami zwierząt, strasznymi, nieznanymi, lecz przezroczystymi jak czarne rozżarzone węgle.

Popieluszko19 października minęła 32. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Modlitwa do Pana Jezusa - znaleziona w Grobie Zbawiciela

jezuswgrobieO najsłodszy Panie Jezu Chryste, oddaję się Tobie dnia dzisiejszego i na zawsze, a osobliwie w godzinie śmierci mojej. Do nieskończonej dobroci Twojej odwołuję się. Rany Twoje Najświętsze niech mi będą spoczynkiem. Woda i Krew, które płynęły z Najświętszego Serca Twojego, niechaj mnie bronią na strasznym sądzie Twoim.